BAŞKANIN MESAJI

Konseyimizin dördüncü dönem başkanı olarak görev yapmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Bu süreçte Konseyi açıklık ve şeffaflıkla en üst düzeyde hizmet etmeye çalışacağım.
Konseyimizin önceki başkanlarına, konseyimizin gelişmesinde gösterdiği üstün çaba ve yenilikçi etkinlikler için en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
20 ülkeden 30 üye ile 2012 yılında kurulan konseyimiz, her geçen yıl başarılı bir şekilde büyüyerek bugün 22 ülkeden 44 üyeye ulaşmıştır. Önümüzdeki yıllarda da bu başarısını devam ettirerek üye ülke ve üyelerinin sayısını artırmak, konseyimizin Uluslararası üyeliklerini zenginleştirmek başlıca görevim olacaktır.Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Dönem Başkanlığını oy birliği ile seçen konsey üyelerine teşekkürlerimi sunarım. Konseyimiz adına, konseyimizin kuruluşundan günümüze kadar desteklerini ve arama kurtarma eğitimlerindeki iş birliği için KKTC Sivil Savunma Teşkilkat Başkanlığı’na teşekkürlerimi sunuyorum.  

Pandemi, Mart 2020 sonrasında hayatımızı kısıtlarken konseyimizin faaliyetlerini de planladığımız gibi yapmamıza engeloluyor. Sempozyumlar, konferanslar, arama-kurtrama eğitimleri ve üniversitelerarası eğitim uygulamalı yarışmalarımızı organize edemiyoruz.

Yönetim kurulumuzun kararları ve görüşleri ile Şubat 2022 tarihinden sonra biraraya gelerek hep birlikte çalışmalarımızı sürdürmeyi planlamaktayız.

Mutlu,Sağlıklı ve Başarılı 2022 yılı olması dileklerimle.

Saygılarımla.

Metin Gezgin

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu