Başkanın Mesajı

Önümüzdeki üç yıl boyunca, konseyimizin üçüncü dönem başkanı olarak görev yapmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Bu süreçte Konseyi açıklık ve şeffaflıkla en üst düzeyde temsil edeceğim.
Konseyimizin önceki başkanlarına, konseyimizin gelişmesinde gösterdiği üstün çaba ve yenilikçi etkinlikler için en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
20 ülkeden 30 üye ile 2012 yılında kurulan konseyimiz, her geçen yıl başarılı bir şekilde büyüyerek bugün 22 ülkeden 44 üyeye ulaşmıştır. Önümüzdeki yıllarda da bu başarısını devam ettirerek üye ülke ve üyelerinin sayısını artırmak, konseyimizin Uluslararası üyeliklerini zenginleştirmek başlıca görevim olacaktır.
Konseyimizin 2017 ve 2018 yıllarında gerçekleştirmeyi hedeflediği konular şunlardır:

  • Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi Uluslararası Üniversiteler Arası Arama Kurtarma Oyunları (IUSARGames2018) düzenlemek,
  • Ulusal ve Uluslararası Sempozyum ve Atölye Çalışmaları düzenlemek,
  • Ulusal ve uluslararası çeşitli sertifika programları düzenlemek
  • Ulusal ve uluslararası çeşitli eğitim uygulamaları düzenlemek,
  • Afet Farkındalık Yarışmaları düzenlemek,
  • “Birleşmiş Milletler Uluslararası Afet Risklerinin Azaltılması Günü” etkinliklerini tüm üye ülkelerde düzenlemek

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi dönem başkanlığını oy birliği ile seçen konsey üyelerine teşekkürlerimi sunarım. Konseyimiz adına, konseyimizin kuruluşundan önce, kuruluşundan günümüze kadar hiçbir karşılık beklemeden maddi ve manevi destekleri ve iş birliği için KKTC Sivil Savunma Teşkilatı’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Doç. Dr. Ahmet Adalıer