IUSARC VI. Genel Kurul Toplantısı

 Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi’nin VI. Genel Kurul Toplantısı, 26 Nisan 2017 tarihinde Acapulco Hotel’de gerçekleştirilmiştir.
Genel Kurul Toplantısında, Konsey ve Sivil Savunma tanıtım filmlerinin izlenmesini IUSARC II. Dönem Başkanı Prof. Dr. Günhan ERDEM’in konuşması ve IUSARC’ın 2016-2017 dönemi faaliyetlerinin sunumu takip etmiştir.
Genel Kurul’da ayrıca Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Erdoğan ÇELEBİ de bir konuşma yapmıştır.
Divan Heyetinin oluşturulmasının ardından, Genel Kurul’da yeni üyelik başvuruları değerlendirilmiş, University of Zambia, Ada Kent Üniversitesi ve Uluslararası Final Üniversitesi üyeliğe kabul edilmiştir. Ayrıca yeni Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları belirlenmiştir. Belirlenen kurulların onaylanmasının ardından Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi adına Doç Dr. Ahmet ADALIER Konsey Başkanı, Lefke Avrupa Üniversitesi adına ise Doç. Dr. İhsan TAYHANİ Asbaşkan olarak Yönetim Kurulu tarafından belirlenmiştir.
Genel Kurul’da alınan kararların imzalanması ve önümüzdeki yılın etkinlik programının onaylanmasının ardından Konseyin III. Dönem Başkanı Doç. Dr. Ahmet ADALIER tarafından II. Dönem Başkanı Prof. Dr. Günha ERDEM’e anı plaketi takdim edilmiştir.
Genel Kurul katılımcılarına Katılım Belgelerinin takdim edilmesinin ardından çekilen Anı Fotoğrafı ile toplantı sona ermiştir.
Genel Kurul’da ayrıca, 1993 yılında ABD’nin Washington eyaletinde kurulan ve merkezi Belçika’da bulunan, bilgi, metodoloji, yenilikler ve yeni teknolojilerin paylaşılması, toplumların insan ve doğa kaynaklı afetlere karşı koyma, zararların azaltılması amacıyla faaliyet gösteren “Uluslararası Acil Durum Yönetim Topluluğu”na “Kurumsal Üyelik” başvurusu yapılması kararlaştırılmıştır.
[metaslider id=164]