NUSARGames

NUSARGames2017 Ulusal Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunlarının hazırlık aşamasında;

  • KKTC’de faaliyet gösteren üniversitelerin AKUT ekipleri, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Arama Kurtarma Şube Müdürlüğü tarafından eğitilmiş,
  • Oyunların uygulama rehberi hazırlanmış,
  • Oyunlarda görev alacak hakemlerin bilgilendirilmesi amacıyla Hakem Bilgilendirme Toplantısı düzenlenmiş,

Ekiplerin oyunlar hakkında bilgilendirildiği Teknik Toplantı gerçekleştirilmiştir.
NUSARGames2017 Açılış Töreni, 24 Nisan 2017 tarihinde, Ciklos Güven Park tesislerinde gerçekleştirilmiştir.
Açılış Töreninde, oyunlara katılan ekipler ve görevli hakemlerin kortej yürüyüşünün ardından  DAÜ AKUT Ekip Lideri Kağan GÜR AKUT Ekipleri adına bir konuşma yapmıştır. IUSARC Başkanı Prof. Dr. Günhan ERDEM ve Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Erdoğan ÇELEBİ’nin konuşmaları ile devam eden tören, oyun alanının gezilmesi, meşalenin yakılması ve anı fotoğrafı çekimiyle sona ermiştir.
NUSARGames2017 Ulusal Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunları, 24-26 Nisan 2017 tarihleri arasında, 9 AKUT ekibinin katılımı ile “Hedef Bulma”, “Enkazda Temiz Beton Çalışması ve Enkazdan Kurtarma”, “Araçtan Kurtarma ve İlkyardım”, “Havai Hatla Kurtarma” ve “Beton Kütle Sürükleme” olmak üzere 5 etap halinde gerçekleştirilmiş, oyunlarda 23 hakem görev almıştır.
NUSARGames2017, Uluslararası Arama Kurtarma Danışma Grubu (INSARAG) kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmiş, ekiplere verilen eğitimler ve kullanılan teçhizat da INSARAG standartlarına uygun şekilde dizayn edilmiştir.
NUSARGames2017’nin Kapanış ve Ödül Töreni, 26 Nisan 2017 akşamı Acapulco Hotel Academia Salonunda gerçekleştirilmiştir. Törende oyunlar sırasında çekilen görüntülerin izlenmesinin ardından, hakem ve AKUT ekiplerine teşekkür ve katılım belgeleri takdim edilmiştir.
Törende yarışma parkurlarını en iyi derece ile tamamlayan ekip liderlerine ve en iyi ekip liderine başarı belgesi verilmesinin ardından dans ve folklor gösterisi sunulmuştur.
Oyunlarda Üçüncülük derecesi alan Girne Amerikan Üniversitesine, ikincilik derecesi alan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesine ve birincilik derecesi alan Kıbrıs Amerikan Üniversitesine madalya, kupa ve çiçek takdim edilmiştir.
NUSARGames2017 Basın Toplantısı
[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”NUSARGames2017 Basın Toplantısı”]
NUSARGames2017 Açılış Töreni
[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”NUSARGames2017 Açılış Töreni”]
NUSARGames2017 Oyun
[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”NUSARGames2017 Oyunlar”]